• En yeniler

  Alexa Nedir ?

  Herkese Merhaba Sizlere Alexa Nedir ? Alexa Rank - Alexa Backlink Nedir ? Tüm Bu Soruları Cevaplayacağım.


  Alexa Nedir ; 

  Dünyaca Bilinen Websiteler İçin Tasarlanan bir Website Analiz ve Backlink Bilgilerini Ücretsiz Olarak Sunan Bir Servistir.


  • Bu Servisi Kayıt Olmak Gerekmez.
  • Web Site Veya Bloğu Kurduğunuz Anda Otomatik Olarak Bünyesine Kayıt Eder Analizlere Başlar.
  • Alexada sıralamanız 3 ayın ortalama değeri alınır..Yani 90 gün boyunca hangi ortalama değeri aldıysanız o değeri alırsınız..Birinci ay 30 bin ikinci ay 40 bin 3 ay da 50 bin aldıysanız 3 ayın sonunda sitenizin sıralaması 40 bin olacaktır..  • Bazı Gelir Seviyesi Düşük Reklam Firmaları Bloğunuza Reklam Vermeden Önce Alexa ' dan Web Sitenizin Veya Bloğunuzun AlExa Bilgilerini Kontrol Ederler.Bu Kontrollerin Başarılı Geçmesi İçin Alexa Değerlerinizin İyi Olması Gerekir.


  Alexa Backlink : Backlink Lerinizi Görüntüler.Backlinklerinizin Sayısını Göstermekle Kalmayıp Hangi Adreslerin Backlink Verdiğini Alexa.Com Dan Görebilirsiniz.

  Backlink ' in Ne Olduğunu Bilmiyorsanız Lütfen TIKLAYINIZ.

  Alexa Rank : Oldukça Önemlidir.Bu Rank Değeri Sitenizin Alexadaki Sıralamasını Gösterir.Siteniz Veya Bloğunuzun Ne Kadar İyi Backlinki Varsa Bu Rank Değeri Düşer.Yani Bu İyiye İşarettir.  Web Sitenizin Veya Bloğunuzun Alexa Bilgilerini Öğrenmek İçin ;

  Alexa.com Veya Pageranktr.Net Adresinden Öğrenebilirsiniz.

  Teşekkürler.

  Hiç yorum yok

  Post Bottom Ad