• En yeniler

  Hacklink Nedir ?


  Birçok webmasterin amacı  sitesinin daha fazla hit almasını sağlamaktır. Bunu başarmak içinde arama motorlarında üst sıralara çıkılması gerekir. Ancak rekabetin üst seviyede olduğu web ortamında bu iş okadar kolay değildir. Özellikle binlerce kez aratılan kelimede yukarılara çıkmak çok zordur.
  istock000005808627xsmal Hacklink nedir? Yararları Zararları Nelerdir?
  Webmasterlerin arama motorlarında üstlerde yer almak için kullandığı yöntemlerden biriside backlink kazanmaktır.
  Peki neden backlink kazanmak isterler?
  Örnekle açıklarsak daha anlaşılır olabilir.
  A sitemizin olduğunu varsayalım. B sitesi bize link verdiğinde arama motorları A sitesini B sitesi önerdiği için daha önemli kılmaktadır. Aramalarda daha yukarılara taşımaktadır. Ancak bu işlem için birçok etken vardır. B sitesinin aynı içerikte olup olmadığı, B sitesinin kalitesi vs. gibi etkenler önemli rol oynamaktadır.
  Webmasterlerin neden backlink kazanmak istediğini anladık. Backlink kazanmak için birçok yöntem vardır.
  Bazıları; bloglara yorum eklemek, ücretli link almak, link değişimi yapmak, imleme ve sosyal sitelere eklemek, hacklink gibi yöntemler vardır.
  Biz bu konumuzda hacklinke değineceğiz.
  Peki hacklink nedir?
  Son günlerde popülerliği artan backlink yöntemidir. Kaliteli web sitelerini hackleyerek sitenizin linkini kaliteli web sitesine eklemektir. Bu işlem yapılırken site sahibinin haberi kesinlikle yoktur. Bir nevi bu olay haksız kazanç ve hırsızlık olarakta nitelendirilebilir. Hacklink işleminin çok ucuz fiyatlara yapılması ve yaygın olmasından dolayı webmaster forumlarda link satış piyasasının bittiğini sölemeliyim.

  Hiç yorum yok

  Post Bottom Ad