• En yeniler

  Magnezyum Eksikliği Nasıl Anlaşılır?

  Magnezyum eksikliği nadir rastlanan bir problemdir. Çünkü magnezyum balık, kuruyemişler, soya fasulyesi, ıspanak ve tahıllar gibi birçok gıdada bulunur. Magnezyum eksikliğinden şüpheleniyorsanız, anlam veremediğiniz belirtilere bakın. Magnezyum vücutta önemli görevler almaktadır. Bu yüzden bu mineralin eksikliği uykusuzluktan zor yutkunmaya kadar birçok probleme sebep olabilir.

  1. Adım

  Fiziksel ve mental olarak yorgun musunuz? Magnezyum eksikliği yorgunluğa, sürekli uyku haline, iştah kaybına ve insomniyaya sebep olabilir. Konsantre olmakta zorlanıyor olabilirsiniz. Bazı insanlar yorgunluğu bunaltı hissiyle beraber tecrübe ederler. Bu da uykunun daha da azalıp yorgunluğun artmasına neden olur.

  2. Adım

  Kas gücünüze dikkat edin. Magnezyum eksikliği kaslarınızın sağlığını etkiler. Kaslarda zayıflığa, spazma, şiddetli ağrıya veya kramplara neden olur.

  3. Adım

  Doktorunuzdan kalsiyum seviyenizi ölçmesini isteyin. Düşük magnezyum kalsiyum seviyenizi etkileyerek hipokalsemiye sebebiyet verir. Düşük magnezyum ayrıca potasyum seviyenize de etki eder, ve potasyumun önemli miktarlarda düşmesine neden olur.

  4. Adım

  Karakterinizdeki değişikliklere bakın. Düşük magnezyum aşırı telaşlılık, dinlenememe ve karamsarlığa neden olabilir. Ayrıca göğsünüzde bir darlık ve stresle baş edememe gibi semptomlarla da karşılaşabilirsiniz.
  Magnezyum Eksikliği Nasıl Anlaşılır?, magnezyum eksiligi belirtileri , magnezyum hangi besinlerde var , magnezyumu nasıl arttırırım , magnezyum neden düşük

  Hiç yorum yok

  Post Bottom Ad