• En yeniler

  Centosta Whm ile Softaculous kurulumu  Merhaba Arkadaşlar , şimdiki yazımızda softaculous un nasıl kurulacağını anlatacağım size.

  Softaculous cpanel üzerinde hosting kullanıcılarınıza 1-2 tık ile binlerce script kurulumu sunmanızı sağlıyor.  Şimdi anlatacagım şekilde free versiyon kurabilirsiniz 200 kadar script bulunmaktadır üzerinde ancak en yaygın olan wordpress ve joomla ücretsiz hali ile kurulamamaktadır.

  SSH a root girişi yaparak aşağıdaki kod dizesini çalıştırıyoruz;
  ocd /usr/local/cpanel/whostmgr/docroot/cgi wget -N http://www.softaculous.com/ins/addon_softaculous.php chmod 755 addon_softaculous.php


  Bu işlemden sonra alttaki kodu çalıştırıp whm panelimizde gözükmesini sağlıyoruz;
  cd /usr/local/cpanel/whostmgr/docroot/cgi wget -N http://www.softaculous.com/ins/addon_softaculous.php chmod 755 addon_softaculous.php /usr/local/cpanel/3rdparty/bin/php /usr/local/cpanel/whostmgr/docroot/cgi/addon_softaculous.php


  Bu işlemi yaparken ioncube loader ile ilgili bir hata alacaksınız büyük ihtimalle , çünki şimdi söyleyeceğim ayarı default sunucu optimizasyonlarında yapmazlar genellikle.

  Ioncube hatası alırsanız , whm panelinize girin oradan tweak settings kısmına girip üst menüden php sekmesini açın.

  Burada en altta Cpanel Php loader bölümünü göreceksiniz oradan ioncube yi seçip aynı işlemi yeniden yaparsanız sorunsuz olarak kurulum yapmış olacaksınız.

  Hiç yorum yok

  Post Bottom Ad