dislanze
v10
today : | at : dislanze | safemode : ON
> / home / facebook / twitter / exit /
name author perms com modified label

Nasıl Hosting Firması Açarım ? | Komple Anlatım Süleyman Akyıldız rwxr-xr-x 0 Ağustos 26, 2016

Filename Nasıl Hosting Firması Açarım ? | Komple Anlatım
Permission rw-r--r--
Author Süleyman Akyıldız
Date and Time Ağustos 26, 2016
Label
Action


Arkadaşlar ilk önce hosting satışı yapabilmemiz için bize bir reseller, yada sunucu gerekiyor herzaman işler küçükten başlar sonradan büyür bugün gelişmiş bir firmaya bakalım günde 600 domain kayıt ediyor domain aliş fiyatı 18 – 20 tl arasında ise 600 x 20 : 12 bin tl yani günde sadece 12 bin tl sadece domain kayıt ederek kazanmış elbet sizinle böyle bir firmanız olabilir ama cok ekmek yemeniz lazım ben işimi hızlı yaparım diyen arkadaşlarım için öncellikle ünlü bir firmadan reseller yani paylaşımlı hosting alabilirsiniz bu denemek derseniz resim ile açıklayabilirim.
Paylaşıma açılmış bir sunucu diyelim ki örnek bir hosting firması www.hosturk.org hosting firması reseller satışı yapiyor özelliklerine bakıyoruz mesela ben şuan çaliştigim hosting firmasından ufak bir alıntı yaparak göstereyimYukarıda gördügünüz özellikler mesela birinci pakette diyelim ki o özellikleri aştınız yani o pakette 5 site barındırma hakkınız var iken siz 6. siteyi açamazsınız. ama sınırsız açarsanız dilediginiz kadar açabilirsiniz..

Şimdi reselleri biraz temel olarak anlatırsam yukarıdaki sunucuyu düşünün hosting firması sizin satın aldıgınız zaman ve özellik kadar size orada root yetkisi veriyor ve sizin sitenize reseller yani paylaşımlı hosting yetkilisi yapıyor ( bu sunucuda root yetkiniz yoktur. Sadece sitenize yetkili olarak tanımlanıyorsunuz ve sunucudaki diğer sitelere erişiminiz yoktur. Sadece kendi sitenizi açabilir ve o siteler üzerinde yetkili olabilirsiniz. )

Burada birkaç önemli hatırlatma yapmak isterim ki ;


[+] Reseller’den hosting açarak büyüyemezsiniz çünkü diyelim bir müşteri’ye hosting hesabı açtiginiz ve whmcs kuramayabilirsiniz çünkü yetkili kişi yani asıl firma reseller hesaplarına %99 whmcs mödüllerini kapatır çünkü güvenligi tehdit ettiklerini söylerler.. Buyüzden şöyle birşey yapabilirsiniz illa müşteri kayıt olup otomatik sipariş ver otomatikmen hesap açsın derseniz 2 tane vps kiralayabilirsiniz birincisinde hosting firmanızı ikincisinde müşteri hostinglerini kayıt edersiniz kendinize whmcs kurarsınız ve ikinci vps serverinizi ona bağlarsınız bu sayede daha kaliteli bir firmanız olur.

[+] En çok sordugunuz şey yer sağlayıcı başvurusu arkadaşlar bu konu aslında reseller alan kişi için pek önemli değildir. Çünkü siz asıl reselleri aldıgınız firma üzerinden yararlanıyorsunuz sizin şuan net bir firmanız yok eğerki sunucu felan alırsanız ancak ozaman yer sağlayıcı şart olur ve yasal olarakda suç diyebilirim.

[+] Bazıları soracaktır yer sağlayıcı başvurusu yapsam para ödermiyim diye arkadaşlar internetten araştırabilirsiniz nasıl başvuru yaparım diye başvuruyu kısaca özetlersem indireceginiz pdf dosyasını kendinize göre düzenleyin sanırım 2 dosya olacaktı ikisinide doldurun ve güzel bi biçimde dosyalayip ptt kargosu ile ” TİB / Ankara / Golbası ” adresine iletiyorsunuz sadece kargo parası 6.5 tl ödüyorsunuz başka bir ücret ödemiyorsunuz ilettikten sonra yaklaşık 15-30 iş içerisinde inceliyor onaylaması / onaylamaması onlara kalmış onayladıklarını ögrenmek için ise başvuru yaptıgınız siteden sorgulama yapabilirsiniz.

Reseller hikayemiz bukadar diyebilirim ama şunu unutmayın ki gerçek bir firma açacak iseniz alttaki yazdıklarımı ciddiye alınız

[+] Öncellikle kesinlikle reseller aldım koltuguma yaslanıyım demeyin. Çok çalışın linux üzerinden ilerleyin.
[+] Bilgisayarınız windows ise linux yapın ve linux hakkında bilgi toplayın
[+] Denemek amaçlı basit bir sunucu kiralayın ve güvenlik üzerine çalışın internetten araştırın linux sunucu güvenligi hakkında kendinizi ve serverinizi bu yolda ilerletin..

Gerçekten bu işte ciddiyseniz linux hakkında kendinizi geliştirin ve yasal olarak legal bir firmanız olsun

Umarım bu yolda ilerlemeniz için ufak’da olsa bir yararım olduysa ne mutlu bana

0 yorum:

Yorum Gönder