dislanze
v10
today : | at : dislanze | safemode : ON
> / home / facebook / twitter / exit /
name author perms com modified label

PhotoShop Nedir ? Nasıl Kullanılır ? Süleyman Akyıldız rwxr-xr-x 0 Haziran 01, 2013

Filename PhotoShop Nedir ? Nasıl Kullanılır ?
Permission rw-r--r--
Author Süleyman Akyıldız
Date and Time Haziran 01, 2013
Label
Action
Arkadaşlar  Herkese Merhaba Bugün Photoshop Nedir ? Dersini İşlicez.Konumuza Geçebiliriz.

Öncelikle Photoshop ; Photoshop grafiklerinizi ve fotoğraflarınızı " şekillendirebileceğiniz " bir resim editörüdür.
Dijital ortamdaki herhangi bir sabit görüntüyle ilgili renk ayarlarını yapabileceğiniz dünyanın en popüler programıdır.
Elinizdeki fotografik metayla ilgili satürasyon, kontrast, ışık gibi görüntüdeki renklerin tüm özellikleri ile ilgilenebilmenizi sağlamaktadır.
Bu üstün özellikleri sayesinde bu alanda bir standart olmuştur. Basım yayın organları başta olmak üzere renk ve resimlerle uğraşan her alandaki kuruluş için Photoshop alanında tek ve değişilmez programlardan birisidir.
Ve Destweb Olarak Kullanıp Öğrenmenizi Şiddetle Tavsiye Ediyoruz.

Bazı Arkadaşlar Sorabilir Neden PhotoShop Neden Başka Program Değilde Photoshop.

Çünkü ;  İnternet Dünyasında milyonlarca tanıtım, siteler, duyurular vs. birçok temeli tasarıma dayanan planlar veya projeler hazırlanmaktadır.
Bunların amacı insanların dikkatini çekmektir. Dikkat çekmek ise güzel bir tasarım ve insanları gözlerini kamaştıracak türden şekiller olmalıdır. Bunlar içinde günümüzde grafik tasarımlı programlar kullanılmaktadır.
Photoshop tam bunlar için hazırlanmıştır. Örneğin; bir banner veya logo tasarımı yapıyoruz.Normal paintle yaptığımız logo ile photoshopta hazırladığımız logo kesinlikle bir olamaz. Photoshop çok güzel sonuçlar verir. İşte bunun için kaliteli, şık, güzel, tasarımlar oluşturmak ve yayımlamak istiyorsak Photoshop vazgeçilemiyecek bir kaynaktır.
Fotoğrafçılık unsurları arasında en onemli programların başında geLir Nasılki fotoğraf çektirdikten sonra Ben rütüşlu istiyorum diyorsunuz işte o rütüş nasılmı oluyor işte bunun cevabı photoshop. Dünyada kullanım açısından en çok kullanılan resim düzenleme editörü olan photoshopun sunduğu bu faydalardan biz neden yaralanmayalaım dimi arkadaşlar.

Ve Herzaman Olduğu Gibi 1-2 İpcucu [ DESTWEB ' DEN ] :)


* Araç kutusu özelliklerinin bazılarının sağ alt köşelerinde ok () simgesi bulunmaktadır. Bu sembol, özelliğin birden fazla işlevi olduğunu göstermektedir. Özelliğin üzerine gelerek mouse’un sol tuşunu basılı tutarsanız, diğer seçenekler de karşınıza çıkacaktır. Buradan istediğiniz seçimi yapabilirsiniz.

* Her farklı özellik seçildiğinde araç kutusunun hemen üst kısmında bulunan seçenek menüsü de değişmektedir. Yapacağınız işlemler sırasında bu menüde çok işimize yarayacaktır.

* İşlemlerimizin birçoğunu mouse’un sol tuşu ile yapacağımızı unutmayın.


Sonuna Kadar Okuyanlara Teşekkürler , Faydalananlara Başarılar.
0 yorum:

Yorum Gönder