dislanze
v10
today : | at : dislanze | safemode : ON
> / home / facebook / twitter / exit /
name author perms com modified label

WordPress Responsive Kişisel Blog Teması Süleyman Akyıldız rwxr-xr-x 0 Ağustos 27, 2015

Filename WordPress Responsive Kişisel Blog Teması
Permission rw-r--r--
Author Süleyman Akyıldız
Date and Time Ağustos 27, 2015
Label
Action
Bu temayı blogumda yaklaşık 3-4 ay kadar daha kullanacaktım ancak yeni bir tema üzerinde çalışıyordum ve bir kaç problemi vardı bu problemi çözmemle beraber temayı değiştirdim. Aslında yeni temayı hemen kullanmayacaktım biraz ecancan v3 wordpress temasını blog üzerinde eskitmek istiyordum fakat yeni temayı yayınlamamak için çok direndim dayanamadım ve direkt yayınladım. Konuyu fazla dağıtamadan paylaşacağım temaya gelelim. :) Bu tema kişisel blog teması olarak kodlanmıştır bu tema ile gidip başka bir şey yapmaya çalışıp şunlar şunlar olsaymış gibi söylemlere gerek yok. Kişisel bloglardaki sabit ve gerekli olan tüm düzenlemeler mevcuttur.
Tema hakkında çok terimsel ifadeler kullanmak istemiyorum yok şu özelliği yok bu özelliği zaten wordpress temaları günümüzün teknolojisiyle belirli bir standartlara gelmiş durumda yani olması gereken şeyleri özellik diye yazmayı pek sevmiyorum ve bu şekilde dağıtım yapan kişilerede hep uyuz olurdum taa ki benim bu temayı dağıtmama kadar. Kişisel blog temasını ne özelliği olabilirki diye düşündüm bir an yani ne yazmalıyım diye aklıma hiç bir şey gelmedi (Böyle olunca yanlış anlamayın temanın özellikler var elbet ama standart özellikler.) az daha zorladım ancak kişisel blog temasının en fazla ne özelliği olabilirki dedim ve bende normal olması gereken özellikleri listelemeye başlayayım herkesin yaptığı gibi :)
Ecancan V3 WordPress Temasının Özellikleri
 1. Renki bir ara yüzü ile metro bir tasarım.
 2. Kolay düzenlenebilir bileşen desteği.
 3. Konuya özel custom metabox desteği (Program vs tavsiye ederken kullanım amaçlı)
 4. Temaya özel ikonlu kategori bileşeni
 5. Temaya özel etiket bulutu bileşeni
 6. Temaya özel son yorumlar bileşeni
 7. Valid kodlama (WordPress fonksiyonlarından kaynaklı bir kaç hata hariç html hali valid)
 8. Tamamen responsive yapıdadır
 9. Tamada bir çok ayarı ve düzenlemeyi yapacağınız daha doğrusu temadaki her şeyi tema paneli ile değiştirebileceğiniz gelişmiş tema paneli
 10. Temaya özel kısa kodlar (shortcode)
 11. Temaya özel tema paneli yönetimli silder.
Daha bir sürü özellik. :)
Temada iki farklı post şablonu bulunmaktadır bu özelliği kullanmak için Custom Post Templates eklentisini kullanmanız gereklidir bu seçenek isteğe bağlıdır bunun yanında önerilen aklentiler aşağıdadır.
All In One SEO Pack
Contact Form 7
Custom Post Templates
Google XML Sitemaps
Image Sitemap
NextScripts: Social Networks Auto-Poster
Options Framework
Simple Lightbox
WordPress aktarıcısı
WP-Mail-SMTP
WP-Optimize
WP Smush.it
Genel wordpress sisteminde önerilen eklentiler isteğe bağlı olarak istediklerinizi kullanabilirsiniz.
Ecancan V3 WordPress Temasının Kurulumu
Temayı rardan çıkardıktan sonra tema dosyasını public_html>wp-content>themes yolunu takip ederek dosyayı ftp programı aracılığı ile hostinginize gönderiniz.
Ardından tema wordpress admin panelindeki görünüm sekmesi altındaki temalar paneline düşecektir.Ardından temayı etkinleştirince tema aktif olarak yayına girecektir. Şimdi yapmanız gerek tek şey tema paneli yardımıyla temanızı düzenlemek. İlk aktif olduğunda tüm herşey pasif olacak ve tema şekilsiz duracaktır. Tema penline verileri girerek tema şekillenmeye başlayacaktır.
Kısa kodlara gelince 3 tane kısa kod bulunmaktadır bunlar;
 1. onemli
 2. kod
 3. alinti
kodlarıdır bu kodlar normal html deki mantık ile köşeli paranetler arasına koyarak ve istediğiniz metini veya cümleyi bu iki tagın arasına yazarak kullanmanız gereklidir. Örnek vermem şuan için zor örneği burada yazsam bile koda gözükmeyecektir kodlar devreye girip şekili değişecektir. [] bu iki parantezin arasına ilk önce onemli yazısını yazıp sonra metininizi  parantez dışına yazınız ardından yazının bittiği yere tekrar [/] içareti koyarak ve / işaretinden sonra tekrar onemli yazarak işlemi tamamlamış olacaksınız. Aynı şekilde diğer kodlarıda bu şekilde uygulamanız gerekmektedir
[-onemli-]Önemli Yazı[/onemli-]
[-kod-]KOD BURADA YER ALMALI[/kod-]
[-alinti-]ALINTI YAZINIZI YAPIŞTIRIN [/alinti-]
 
Kısacası ornek kullanım yukarıdaki gibidir kodların arasındaı “-” işaretini silmeniz gerekli
 
Temada bulunan footer bölümündeki sol taraftaki linkimin kaldırılması durumundaHakkım Helal Değildir.Bu link haricinde temayı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz temanın bir kaç dosyası şifrelidir bu yüzden bu dosyalar ile oynama vs yapmanız durumunda temada sorun oluşabilir.
Temanın canlı demosu şuan için mevcut olmadığından aşağıdaki resimden demoyu görüntüleyebilirsiniz.
ecancan-v3-wordpress-temasi-2ecancan-v3-wordpress-temasi-1ecancan-v3-wordpress-temasi-3
Panel Ayarları Anlatımı
kurulumkurulum1kurulum2kurulum3kurulum4kurulum5kurulum6
Makalemin sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür eder ve tema ile ilgili görüşlerinizi yorum ile belirtirseniz sevinirim. Ayrıca soru ve sorunlarınız için iletişim sayfasından bana mail gönderebilir yada konu altına yorum bırakarak bildirebilirsiniz. Kolay gelsin bol indirmeler.Keyifli kullanımlar. Bir başka konuda görüşmek üzere.

Güncelleme Yapılmıştır

Demoyu görüntülemeden önce ya gizli bir pencereden görüntüleyin yada görüntüledikten sonra tekrar eski halini görmek istiyorsanız çerezleri temizlemeniz gereklidir.

DEMOİNDİR


0 yorum:

Yorum Gönder