• En yeniler

  Enerji İçecekleri Gerçekten Enerji Veriyor Mu

  Çoğu enerji içeceği büyük miktarda kafein içerir, bu da geçici bir enerji artışı sağlayabilir. Bazı enerji içecekleri ise şeker içerir. Enerji içecekleri ile sağlanan enerji artışı kısa sürelidir ve başka problemleri de beraberinde getirir.


  Şeker içeren enerji içecekleri kilo alımına sebep olabilir, çok fazla kafein ise şu sorunlara yol açar:
  -Tedirginlik
  -Asabiyet
  -İnsomnia
  -Kalp Çarpıntısı
  -Artan kan basıncı
  Enerji içeceklerini alkolle karıştırmak çok daha büyük problemlere neden olabilir. Enerji içecekleri sarhoşluk hissinin ertelenmesine yol açacağı için, alkol zehirlenmesi riski ortaya çıkar.
  Birçok insan için, ara sıra enerji içeceği kullanmakta bir mahsur yoktur, ama kendinizi günde 500 ml ile sınırlandırmaya çalışın. Eğer sürekli olarak yorgun ve bitkin hissediyorsanız, daha sağlıklı yollardan enerjinizi artırmayı düşünün. Yeterince uyuyun, günlük olarak fiziksel aktivite yapın ve dengeli beslenin. Eğer bu stratejiler işe yaramıyorsa, doktorunuza başvurun. Bitkinlik bazen altta yatan medikal bir sorunun (tiroit yetmezliği veya anemi gibi) belirtisi olabilir.
  Enerji içecekleri bazı gruplara tavsiye edilmez. Eğer bir kalp rahatsızlığınız ya da yüksek tansiyon probleminiz varsa, enerji içecekleri bazı komplikasyonlara yol açabilir. Hamilelikte ve emzirmede de bu içeceklerin tüketimi önerilmez.


  Enerji İçecekleri Gerçekten Enerji Veriyor Mu , enerji içeceklerinin faydaları , enerji içecekleri zararlı mı ? , enerji içeceğinin zararları nelerdir

  Hiç yorum yok

  Post Bottom Ad