dislanze
v10
today : | at : dislanze | safemode : ON
> / home / facebook / twitter / exit /
name author perms com modified label

BACKLİNK NEDİR ? AYRINTILI Süleyman Akyıldız rwxr-xr-x 0 Mayıs 31, 2013

Filename BACKLİNK NEDİR ? AYRINTILI
Permission rw-r--r--
Author Süleyman Akyıldız
Date and Time Mayıs 31, 2013
Label
Action
Arkadaşlar Merhaba Bugün Sizlere Backlink Nedir ? Ne İşe Yarar Onu Anlatmaya Çalışıcam.Sonuna Kadar Okursanız Kesinlikle Anlayıcaksınız.

Terimlerle Backlink Nedir ?


  • Backlink Türkçe anlami " Geri Link "demektir.


  • Backlink (A) sitesinin (B) sitesine yani sizin sitenize verdigi linke denir. Backlink sayesinde arama motoru botları sitenizi daha sık ziyaret ederler.
  • Backlink almadan önce hedef kelime ile ilgili sayfanızın içeriğini gelistirmeli, sayfanızın içeriğine uygun özgün makaleler yayınlamalısınız. Özgün, etkili ve güzel makale yayınladıktan sonra Backlink alırsanız bu backlinklerin normal backlinklerden %100 daha fazla yararını göreceksiniz..
  • Backlink, bir sitenin anasayfasında veya herhangi bir sayfasında banner'inin veya text linkinin bulunması durumunda text linkin veya bannerin bulundugu sitenin pagerank değerine göre sizin sitenizinde Pagerank degerinin yükselmesini sağlar.
  • Bir web sitesinin hangi sitelerden link aldığını görmek için Google arama motorunda " link:www.destweb.blogspot.com " şeklinde aratığınızda dizinde çikan siteler arattığınız siteye link vermiş demektir.


Örnek : Arama motorlarının backlinke önem vermesinin mantığı sudur; A-B-C-F-G-K siteleri (H) sitesine link veriyorsa demek ki bu site kaliteli iyi bir sitedir.


  • Pagerank'inin yükselmesinde en etkili araç kaliteli backlink çalismasıdir.
  • Tabiki pagerank değeri yüksek sitelerden link almak daha faydalıdır.
  • Örneğin Pr 0 olan sitelerden 100 linkiniz olacağina Pr 4 olan siteden 1 link almak daha iyidir. Yanlız bu tabiki  pagerank çalışması için geçerlidir.
  • Ama siralamada yükselmek için link aldiğiniz sitenin pagerank degeri önemli değildir; kendi kelimesinde siralama konumu çok önemlidir.


Her Kişinin Anlayacağı Şekilde Backlink Nedir ?

Backlink için En kolay tanıtım bir siteye başka site tarafından link verilmesi yani (referans olarak) gösterilmesine backlink denir. İlk etapta basit bir tanım yapsamda, İnanın Backlink esasında çok ama çok daha kapsamlı bir konudur. Ama kolay ve her kişinin rahatca anlayacğı bir şekilde anlatmaya çalışacağım.

Backlink sistemini iş hayatınız da çevrenizin ne kadar geniş yada nitelikli tanıdıklarınızın olmasına benzetebilirsiniz. İş hayatınızda Backlink sistemine bir örnek vermek gerekirse, çok saygın iş çözüm ortaklarınız olduğunu var sayalım size referans olarak sizi diğer kişilerle tanıştırıp sizi tavsiye ediyor gibi düşünebilirsiniz. Bir örnek daha vermek gerekirse bir mahallede iş yeri açtınız ve o mahallenin en sayılan sevilen kişisi sizi tüm mahalle esnafı ile tanıştırarak referans oluyor, buda tüm mahallenin size güvenmesini sağlıyor. İnternet ortamında da size ne kadar güvenilir kaliteli site link verirse Google'da ki mahallenizde yeriniz o kadar iyi olur. :)Teşekkürler.

0 yorum:

Yorum Gönder